Tündérkert Vöröslencse 400g
A vöröslencse az egyik legnépszerűbb lencseféle a nagyon kedvező tápanyag tartalma, rövid főzési ideje valamint tetszetős színének köszönhetően. Gluténmentes, magas a fehérje- és rost-tartalma, valamint biztonságos szénhidrátot tartalmaz aminek köszönhetően legtöbb diétában megállja a helyét.
In Stock
Leírás
Az egyéb hüvelyesekkel ellentétben a lencseszemek külső héját eltávolítják aminek köszönhetően a főzési ideje rövidebb sőt még puffasztó hatása is csökken.
A hagyományos kínai orvoslásban a lencsét az egész szervezet méregtelenítését támogató tápláléknak is tekintik a hagyományos lencséhez hasonlóan. Segítheti a máj működését valamint az anyagcserét, továbbá fokozhatja a termékenységet, és a haj növekedését, a látást pedig támogathatja.
A magyar konyhában a lencsét leginkább levesek valamint főzelékek formájában készítik el, de salátaként is fogyasztható, valamint lisztjét alternatívaként a gluténmentes étkezésbe is beilleszthetjük. A hagyományos lencséhez képest nem szükséges áztatni.
| Átlagos tápérték 100 g termékben* | |
| Energia (kJ/kcal) : | 1452/347 |
| Zsír: | 1,4g |
| amelyből telített zsírsavak: | 0,4g |
| Szénhidrát: | 53g |
| amelyből cukrok: | 5g |
| Élelmi rost: | 16g |
| Fehérje: | 21g |
| Só: | 0,01g |
* A tápérték táblázatban feltüntetett adatok tájékoztató jellegűek, ingadozásuk előfordulhat.
Korábban megtekintett termékek
+ 50 Ft betétdíj
+ 50 Ft betétdíj
+ 50 Ft betétdíj
+ 50 Ft betétdíj




















Reviews
There are no reviews yet.